Kurt Tepperwein
Az ember a rá jellemző 7,35-7,4-es pH-érték alapján egyértelműen bázikus lény. A pH-érték skálája 1-14-ig terjed, és ezen belül a 7-es a semleges érték. A skála lépései logaritmusosak, azaz egy 5-ös pH-értéknek 10szer erősebb a savkoncentrációja, mint egy 6-os pH-értéknek.
A kóla aktív összetevője a 2,8-as pH értékűfoszforsav. A kóla kb. négy nap alatt old fel egy vasszeget.?
A test sav-bázis háztartásának kiegyenlítése képezi egészségünk alapját. Az anyagcsere folyamatok következtében folyamatosan savak keletkeznek a testben: a húsból húgysav, szénsavval dúsított italokból szénsav, zsírból ecetsav, stb.intenzív testmozgás hatására tejsav termelődik szervezetünkben.A bosszúság, stressz, tehát negatív érzések hatására a test sósavat termel.A savak romboló hatásúak, még a követ és a fémet is képesek szétroncsolni...
1. A test túlsavasodásának legfőbb okai:
A kóla aktív összetevője a 2,8-as pH értékűfoszforsav. A kóla kb. négy nap alatt old fel egy vasszeget.?
A test sav-bázis háztartásának kiegyenlítése képezi egészségünk alapját. Az anyagcsere folyamatok következtében folyamatosan savak keletkeznek a testben: a húsból húgysav, szénsavval dúsított italokból szénsav, zsírból ecetsav, stb.intenzív testmozgás hatására tejsav termelődik szervezetünkben.A bosszúság, stressz, tehát negatív érzések hatására a test sósavat termel.A savak romboló hatásúak, még a követ és a fémet is képesek szétroncsolni...
1. A test túlsavasodásának legfőbb okai:
(a) Helytelen táplálkozás:
Hús, cukor, alkohol, fehér liszt, kávé, fekete tea, kóla, szénsavas-cukros üdítők, zsír, édességek, stb. fogyasztása.A test vitamin és ásványianyag-hiány miatt is savakat képez, mert nem tud befejezni bizonyos anyagcsere folyamatokat.
(b)Helytelen életmód:
Bosszúság, agresszió, stressz, zaj, félelem, bűntudat sósavrekcióhoz vezet.Testi megerőltetésből okozta tejsavtermelés.Dohányzás, alkohol, elektroszmog (elektronikai berendezések káros kisugárzásai).
(a) Semlegesítés
Szervezetünk először semlegesíti a savakat. (Ha túlzott mennyiségű sav halmozódik fel, akkor jön a 2. lépés) Ha ez a bevitt táplálék anyagával nem lehetséges, testünk a túlélés érdekében arra kényszerül, hogy az erekből(érelmeszesedés), acsontokból(fogszuvasodás, csontritkulás, reuma) és végül a szervektől vonja el szükséges bázisokat, ásványi anyagokat és vitaminokat.
/Egy kis szelet sült hús 5 gram húgysavat tartalmaz. A testnek 30-40 liter vízre van szüksége ekkora mennyiségű húgysav hígításához és elbontásához./
(b) Raktározás
(Savtárolók: vér, kötőszövet, tüdő, ízületek)
A savak először a vérbe kerülnek. Ha azonban a vér pufferkapacitása már kimerült, a savfelesleg akötőszövetben rakódik le. Olyan ez, mint amikor cukrot teszünk a kávénkba: Az első kanál könnyedén feloldódik. A második kanál részben még feloldódik, a harmadik azonban üledékként feloldatlanul a csésze alján marad. Amit a szervezet nem tud a testfolyadékban lebegtetni, azt valahol le kell parkolnia, jelen esetben a kötőszövetben, és a tüdőben. Ha a kötőszövet túlterhelt, és már nem tud felvenni további savadagokat, azok az ízületekben rekednek, ahol reumaként, ízületi gyulladásokként diagnosztizálhatók.
Ezeken a helyeken raktározódnak el a savak, amíg a vesék ártalmatlanítani nem tudja őket.Mielőtt a szervezet megszabadulhatna a savaktól, először bázisokkal, ásványi anyagokkal és vitaminokkal kell semlegesíteni őket.
3. Kibocsátás, a test savszelepei
Tehát, addig nem tud a szervezet megszabadulni a savaktól, amíg nem semlegesítette. A semlegesítéshez pedig bázisok, ásványi anyagok, és vitaminok szükségesek...A bélrendszer savszelep funkciót tölt be. Ideális esetben a táplálék által bevitt savak egyből semlegesítődnek és ki is ürülnek a testből.Ha túl sok sav kerül a belekbe, akkor hasmenés vagy hányás a következmény.
A bőrön keresztül izzadság, krónikus esetben pattanások és mitaszerek formájában át távoznak a semlegesített savak.A tüdő által is savtalanítunk, mivel fokozott mennyiségű szénsavat lélegzünk ki széndioxiddal.
3.A test túlsavasodásának következményei:
(a) Felemésztődnek az ásványi anyag készletek
A savaknak és a mérgeknek a semlegesítéséhez sok ásványi anyagot kell elhasználnia a testnek, ezért az ásványi-anyag raktárak leépülnek. Így jellegzetes tünetegyüttesek alakulnak ki, amelyeknél az egyik tünetet a tápanyaghiány okozza, a másikat pedig az azzal összefüggésben álló lerakódások.
/Az ásványi anyagok olyan anyagok, amelyeket nem termel és nem is használ el a testünk, mégis szükségesek az anyagcseréhez. A kiválasztás révén folyamatosan veszítünk ezekből az ásványi anyagokból, a táplálékon keresztül folyamatosan pótolni kell őket./Ebből adódó elsődleges betegségek: fogszuvasodás, erek károsodása, csontritkulás, aranyér, viszér.A férfiaknál ezt először a kezdődő kopaszodáson látni, mert a fejbőr a legkönnyebben hozzáférhető ásványianyag-raktár, ezért először ehhez nyúl a szervezet.A testnek a vérben, a csontokban és a fogakban, a fejbőrben és az ízületekben vannak bázisraktárai.Romlik valamennyi szerv működése, megnő a vérnyomás, a fogak fogékonyabbá válnak a szuvasodásra, egyre fokozódik a hajhullás.Savas reakció a bosszúság, stressz. Táplálkozásunk meghatározza gondolkozásmódunkat, döntéseinket.
(b) Lerakódások
Reuma, ízületi betegségek, keringészavarok.Akut, majd krónikus ízületi gyulladások lépnek fel.
(c) Elveszítjük immunitásunkat
4.Betegségek, melyeket a test savasodása okoz
-Alvászavar
Minden fertőző betegséggel szemben az egyszerűmegfázástól a halálos fertőzésig egyre kevésbé véd az immunrendszerünk.
4.Betegségek, melyeket a test savasodása okoz
-Alvászavar
A túlsavasodás meggátolja azt, hogy a test természetesen ellazuljon, és akkor is tartós feszültség és teljesítőkészség állapotában tartja a szimpatikus idegrendszert, amikor ez legkevésbé sem kívánatos.
- Anyajegyek
-Aranyér
-Arthritis
Az anyajegyek a test "mini savtalanító intézkedései". Azt mutatják, hogy a savak hosszabb időre elárasztották a testet. A test segély kiálltásai.
-Aranyér
Az aranyér azt mutatja, hogy a test savakkal való telítettsége már aggasztó szintet ért el.
-Arthritis
Ízületi gyulladás. Nemcsak az ízületeket támadja meg, hanem a gerincoszlopot és más testrészeket is. A legfőbb kiváltó ok, az immunrendszer zavara, amely védőanyagokat termel a saját ízülethártyája ellen. A reumás ízületi gyulladás akkor alakul ki, ha a test legfőbb savtárolója, a kötőszövet már nem tud felvenni több savat, és a szervezetnek az ízülethártyától kell elvonnia a bázisösszetevőket a semlegesítéshez.
-Arthrosis
A degerenatív elváltozásokat mindig a porcok és csontok ásványianyag-tartalmának csökkenése előzi meg. Természetes módon elsősorban az ízületi fejekben van nagy mennyiségű bázikus vegyület, amelyeket savterhelés esetén elvon a szervezet, hogy semlegesítse a savakat. Tehát a kopást nem a kor vagy a túlterhelés okozza, hanem elsősorban a túlsavasodás. A báziselvonás miatt besűrűsödik az ízületi nedv. A lerakódott kristályokkal vegyülve smirgliszerűmasszává alakul, amely minden mozdulatnál károsítja a porctömeget, és fájdalmat okoz.
A savtalanítás kiegészítéseként tanácsos természetes kálciumban és foszforban gazdag táplálékot fogyasztani. A testnek magnéziumra is szüksége van. Ugyanilyen fontos a bőséges C-vitamin ellátás is. A legfontosabb azonban az, hogy egész életünkben rendszeresen mozogjunk, mert csak így biztosíthatjuk az ízületek ellátását.
-Asztma
A test túlsavasodása lebénítja a tüdő kapillárisait.
-Böjtkrízis
Amikor böjtölünk felszabadulnak az eddig zsírszövetben megkötött savak is, és megint szabadon keringenek a testben. Emiatt érezhetően romlik a közérzetünk. Tehát ha böjtölni akarunk, megelőzésképpen támogassuk a testünket bőséges bázisbevitellel, hogy megfelelő tartalékai legyenek, és elbánhasson minden felszabaduló savval.
-Cellulitisz
Mivel a férfiak nem ismerik a havivérzést, a férfi szervezete nem "parkolja" le a felgyülemlő savakat, hanem az anyagcsere útján azonnal feldolgozza, hogy azután kiválaszthassa őket. Ehhez ásványi anyagok kellenek, amelyeket vagy a táplálékból, vagy a test raktáraiból, jelen esetben elsősorban a fejbőrből származnak. A férfiaknak ezért hullik ki korán a hajuk, ami mindig az erős savterhelésre utal. A nőknek termékeny időszakuk folyamán alig kell hozzányúlniuk testük tartalékaihoz.
Cellulitisz tehát csak akkor alakul ki, ha már megteltek a vérben, a nyirokban és a szövetfolyadékban lévő átmeneti "parkolók". Ehhez társul az is, hogy sokan keveset iszunk, vagy eleget iszunk, de nem megfelelő italokat.Ha a már amúgy is fennálló savterheléshez újabb terhelés társul, mégpedig a sporttevékenység révén, rosszabbodik a cellulitisz.
-Csontritkulás
Mielőtt a savak kiválasztódnának a testből, bázisokkal semlegesíteni kellőket. Ha a táplálékból származó bázisok mennyisége nem elegendő, a testnek tartalékaihoz kell nyúlnia, elsősorban a csontokhoz, amelyeknek magas a kalciumtartalma.Az alkohol, a nikotin, a koffein és a cukor különösen veszélyes kalciumrablók, és mindegyikük savas anyagcsere-állapotot eredményez..A zöldségekből származó szervesen kötött kalcium különösen fontos szerepet játszik a kalciumtartalékok felépülése szempontjából. A kalcium mellett elegendőC-vitaminra is szükség van a csontok stabil növeléséhez.
A csontokban lévő ásványi anyagok leépülése. Az elsősorban reggelenként ropogó ízületek, ízületi fájdalmak is erre vezethetők vissza.
Amikor a testnek nem áll elég bázis a rendelkezésére ahhoz, hogy semlegesítse a nyombélből kilépő ételpépet, az epe és a hasnyálmirigy bázikus nedvei nem tudják megfelelően elvégezni az emésztés feladatát, így elégtelenül megemésztett táplálék kerül a következő bélszakaszokba, és akadályozza azok működését. Ilyenkor a káros baktériumok megtelepedése miatt a test önmagát kezdi mérgezni, és kellemetlen szájszag lép fel, amit fogmosással sem lehet megszüntetni.
-Epekő
A máj és az epehólyag, valamint a hasnyálmirigy a sav-bázis egyensúly legfőbb szabályozói. Különösen az epe igényel nagy mennyiséget a gyomor által képzett bázisokból. Ha ezek nem állnak rendelkezésre megfelelő mennyiségben, megszilárdul az éppen oldott koleszterin, és más anyagokkal együtt epekővé alakul.
Az epekő /ahogy a vese- és a hólyagkő is/ a testre ható túlzott savterhelés következménye, azaz lerakódásos megbetegedés. Idetartozik még a fogkő, a reuma, a köszvény és az érelmeszesedés.
-Érelmeszesedés
Az artériák belsejét vékony bőrréteg, az endothel borítja. Ha ez a rendkívül érzékeny réteg porózussá válik, az átfolyó vér egyes anyagai fennakadhatnak és lerakódhatnak az erekben.
A porózusság irányába mutató elváltozás oka az lehet, hogy a testnek a savterhelés semlegesítése érdekében bázikus építőelemeket kell kivonnia az endothelből. Ilyenkor rendszerint segítséget jelent a kollagénképző C-vitamin, de többnyire ez az anyag sem áll megfelelő mennyiségben a test rendelkezésére, így az egy olyan anyagot alkalmaz, amelyet elő tud állítani saját magának - a koleszterint. Ez az anyag gondoskodik arról, hogy az erek a hiányzó építőelemek ellenére tömítettek maradjanak, de így már nem biztosított a vér szabad áramlása. Ezenkívül zsírrészecskék, fehérjeanyagok hatolnak be az erekbe, ahol lerakódnak. Így az artériák egyre keményebbé rugalmatlanabbá válnak. A testnek növelnie kell a vérnyomást, hogy biztosítsa a létfontosságú véráramot.
-Fáradtság
A koncentrált savak fáradtságot okoznak, ezért a túlsavasodott ember mindig fáradt, rosszul alszik, és alig tudja kipihenni magát.Minden tevékenység túl megerőltetőnek tűnik számunkra. Ehhez alvászavarok, emlékezetgyengeség és koncentrációzavarok társulnak. Ha az állandó savinger folyamatosan a lehető legnagyobb teljesítményre ösztönzi a szervezetet, nem biztosított a természetes nyugalmi szakaszok előfeltétele. A túlsavasodott emberek gyakran arról panaszkodnak, hogy nincs elég energiájuk, ugyanakkor állandó belső nyugtalanság gyötri őket.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése